Szülés utáni étrend
Táplálás a terhességtől kezdve
A terhesség első négy hónapjában ugyanazt a kalóriamennyiséget kell bevinni a szervezetünkbe, mint a fogantatás előtt. Azaz, ha étrended a fogantatás előtt 1300 kcal körül mozgott, a terhesség első három hónapjában ugyanezt a mennyiséget kell megtartani, de kiemelt figyelmet kell fordítani a folsavban, kalciumban, vasban, komplex B- és C-vitaminban gazdag ételek fogyasztására.
A terhesség negyedik és hatodik hónapja között az anya étrendjét további 200 kcal-val emelni kell, mivel a baba jelentős növésnek indul.
Habár az igényeink az utolsó három hónapban megnövekednek, a kalóriamennyiséget a terhesség hátralévő idejére nem tanácsos növelni.
Szoptatás és szülés utáni időszak
Az anyatejjel való táplálás jelentős mennyiségű energiát és tápanyagot igényel, ezért az anyának még 300 kalóriával kell étrendjét növelnie. Más szóval a baba születése után az anyának 500 kalóriával többet kellene fogyasztania, mint a terhesség előtt.
Ne feledd, a legfontosabb a kettőtök egészsége. Ezért, mielőtt elkezded a testmozgást vagy a súlycsökkentő diétát, várj legalább 40 napot, és konzultálj orvosoddal.
Kezdésként néhány egyszerű javaslat
Reggelizz rendszeresen! Ne hagyj ki étkezéseket, csak azért, mert úgy gondolod, így hamarabb fogsz súlyt leadni!
Megszokásból sose egyél, csak akkor amikor valóban éhes vagy!
Étkezéseid álljanak kis adagokból, lehetőleg minél kevesebb cukorral és zsírral!
Válassz alacsony kalóriatartalmú ételeket, úgymint gyümölcsöket és zöldségeket!
Igyál sok vizet!
Igény szerint etesd meg a babát, mivel a szoptatás segít a súlyvesztésben, a méh összehúzódásában, valamint megerősíti a köztetek lévő érzelmi kötődést!
Néhány menü
Minden szándékod megvan, hogy jobban odafigyelj étkezésedre, és már azt is tudod, milyen ételeket részesíts előnyben? Nézd meg az alábbi menüket, melyek kifejezetten azért lettek összeállítva, hogy a szülés utáni időszakban is megkapd a szükséges tápanyagokat!
Amik nem hiányozhatnak
Tejtermékek: tartalmazzák a pótlandó kálciumot.
Brokkoli és folátokban gazdag zöldségek: ezekből a tápanyagokból a szervezet készleteket raktároz el, amiket a baba fejlődéséhez használ. Éppen ezért pótlásuk kiemelten szükséges.
Kenyér, gabonafélék és burgonya: komplex B-vitamin források.
Hús, halfélék, csirkehús és más fehérjékben gazdag ételek: a méhnyálkahártyák újraépítésére és a szervezet alakformálására szolgálnak.
Lazac és tengeri halfélék: többszörösen telítetlen zsírsavakat tartalmaznak (omega-3), ideálisak az újjáépülő szövetek számára.
Ne feledd, annak érdekében, hogy kiegyensúlyozott ételeket fogyassz, melyek életkorodnak, arcszínednek és életstílusodnak megfelelnek, kérd ki táplálkozási szakértő tanácsát.
Ne felejtsd el, hogy a kalóriaigények egyéntől függően változhatnak, a súly az életkor, a testfelépítés és az életmód függvényében.
Vajon ideális a testsúlyod?
Számold ki!
Testtömegindex (Body Mass Index, BMI)
Testsúlyod kg-ban/Méterben megadott magasságod a négyzeten = BMI
19 alatt - alultápláltság
19-24,9 - Normál testsúly
25-29,9 - Túlsúlyos
30 és fölötte - Elhízás
Multivitaminok és multiásványok terhesség előtti, terhesség alatti és azt követő fogyasztását illetően kérd ki orvosod tanácsát!
Ajánló
GYORSKERESŐ
mom ON board
babamama CSOMAG #mindengyermekegyenlő
babamama CSOMAG - TÁMOGATÓI PROGRAM #mindengyermekegyenlő
Napi
Sose féljünk semmitől! Ennél szörnyűbb rabszolgaságot elképzelni sem tudok. Legyünk csak merészek, és kalandvágyók, és reményteliek! Táncos léptekkel menjünk az élet elébe, kitárt karral fogadjunk mindent, amit ad!